ZŠ Chlum u Třeboně

Plavecký výcvik 5. a 6. třídy

PLAVECKÝ KURZ 27. 2. 2023 – 3. 3. 2023

Vzhledem k covidové době, doufejme, že již dávno minulé, byli naši současní „páťáci a šesťáci“ ochuzeni o kurz plavání, a proto v tomto školním roce vyjely i tyto dvě třídy vstříc nevšedním zážitkům.

Plavecký kurz probíhal v Sušici, městečku v okrese Klatovy, kde byly děti ubytování v zařízení pro tyto účely určené s názvem „Roušarka“, což byl i stejnojmenný potok protékající kolem.

Samotný plavecký kurz probíhal v přilehlém plaveckém bazénu, přibližně 3 minuty chůze od ubytování.

Hlavní náplní celého kurzu byl plavecký výcvik, nicméně byl čas i na jiné aktivity a bylo jich opravdu hodně.

V den příjezdu byl program volnější……po lekci plavání se děti poprvé porozhlédly po městě, utratily veškeré kapesné, což mělo své nesporné výhody, neboť došly veškeré pochutiny a tak od úterka děti v sobě objevovaly netušené chuťové buňky a v jídelně zlikvidovaly téměř vše, co jim bylo předloženo k snědku. Večer zpestřily děti soutěží pro učitele na téma „Filmové hlášky“ a tento den jsme uzavřeli kytarou a společným zpěvem. V úterý odpoledne jsme navštívili místní muzeum Šumava a děti zažily, někteří poprvé v životě, rozměry tělocvičny, které v místní základní škole říkali „malá“ a po hodině a půl strávené v těchto prostorách nebylo celkem divu, že po večeři dobrovolně usínaly již skoro hodinu před večerkou. Následovaly dva velmi náročné dny ohledně intenzivního plavání, i tak zbyl čas na čtvrteční vědomostní soutěž na téma Sušice a okolí, kdy děti ve městě v náhodně vylosovaných družstvech hledaly odpovědi na otázky. Při večerním hodnocení bylo překvapením pro nás všechny, že zjistily daleko více informací, než bylo nutné.

Celý týden probíhal v poklidné atmosféře, nebylo nutné řešit nic, co by přesahovalo rámec únosnosti, nevznikl žádný závažný zdravotní problém, a tak s heslem „Co nás nezabije, to nás posílí“ jsme se všichni vrátili v pátek domu v pořádku a zdraví.

 

Mgr. Jaroslav Dvořáček

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout