SBOROVÉ SOUSTŘEDĚNÍ PĚVECKÉHO SBORU „ČTYŘLÍSTEK“

Předjarní víkend 18.- 19. března patřila naše škola našemu pěveckému sboru, který absolvoval své, v tomto školním roce, již druhé víkendové soustředění.

Cílem takové akce je vždy příprava na vystoupení, které je obtížné připravit v rámci pravidelných běžných zkoušek.

Tentokrát jsme velmi intenzivně pracovali na přípravě repertoáru na naši první celostátní soutěž „Jarní petrklíč“, která se bude konat 23. března 2023 v kulturním centru Krakov v Praze.

A protože ze zkušenosti vím, že je zde každoročně obrovská konkurence, naše zpěvačky o víkendu dostaly opravdu „co proto“.

K mému údivu však nikdo neprotestoval, všichni se dokázali „vybičovat“ k nevšedním výkonům a výsledek? Tak na ten si budeme muset počkat do čtvrtka 23. 3.

Naše zpěvačky obsadily sólové kategorie: mladší zpěváci, starší zpěváci, dále kategorie komorní sbory a soubory, kde máme jako želízka v ohni DUO a TRIO a samozřejmě zlatým hřebem celého dne je kategorie sborová.

Je to naše první soutěž tohoto typu a konkurence je opravdu veliká. Buďme tedy pro začátek skromní a važme si už jen toho, že se naše „holky“ měly chuť na tuto akci intenzivně připravovat.

Jaké budou výsledky, to se necháme překvapit!

Děkuji všem rodičům za vstřícnost, se kterou uvolňují děti na mimořádná soustředění v rámci jejich volného času a paní Lence Paškové, díky které při těchto celodenních akcích neumřeme hlady.

Kdo může, ve čtvrtek na nás myslete a držte nám palce, pěsti……všechno!

Mgr. Jana Kvitská