ZŠ Chlum u Třeboně

Literární soutěž ve 4. třídě na téma "Chráníme naši planetu"

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ VE 4. TŘÍDĚ NA TÉMA „CHRÁNÍME NAŠI PLANETU“
V naší třídě jsme se v rámci ekologického týden pustili do literární soutěže, které předcházela celá řada diskusí a rozhovorů na dané téma. V pátek 21. 4. se pak děti pokusily v rámci pravidelného slohu vytvořit vlastní úvahu o tom, co všechno se v týdnu dozvěděly.
Všechny výkony si zaslouží pochvalu a všechny děti byly odměněny „výborným“ hodnocením. Nicméně, nebyla by to soutěž bez vyhlášení 1., 2. a 3. místa, a tak si dovoluji tyto 3 nejzdařilejší výkony zde prezentovat.
Ve slozích jsou opravené pravopisné chyby, nicméně slovosled a větné formulace jsou ponechány přesně tak, jak je napsaly děti.
Přeji příjemné počtení.
Mgr. Jana Kvitská
EKOLOGIE – CHRÁNÍME NAŠI PLANETU
1. místo: Vít Korbel – 4. třída
Naše Země je pro nás důležitá, protože z ní získáváme suroviny potřebné pro život, ale brzy o ni přijdeme, pokud se o ni nebudeme starat.
Jak tomu ničení zabránit? Doma nesmíme nechávat zbytečně moc dlouho puštěnou vodu, nesmíme být moc dlouho ve sprše, nechávat nabíječku v zásuvce, když nenabíjíme mobil, nemít zapnutou televizi, když se na ní nedíváme a jídla si bereme jenom tolik, kolik sníme. Ve školní jídelně si naléváme pití jen tolik, kolik vypijeme a když nemáme hlad, tak si necháme nandat málo jídla a radši si pak jdeme přidat. Třídíme odpad a nevyhazujeme ho do přírody.
Pokud tohle všechno dodržíme, tak naši planetu zachráníme a budeme žít lepší život.
2. Místo – Barbora Nováková
Někteří lidé vyhazují volně odpadky do lesů, do řek i volně po silnici, samozřejmě i do křoví, aby to nebylo vidět. Proto bychom měli přírodu uklízet a nevyhazovat odpadky tam, kam nepatří. Určitě se také na vás mamka nebo taťka zlobili, že se koupete ve velkém množství vody. Mně ano a byla to pravda. Vody není nekonečně, ale ani málo. Přesto se radši budeme sprchovat, a to samé musíme dodržovat i s jídlem, pitím a elektrikou. S jídlem to musíme dělat tak, abychom všechno, co si nandáme, snědli a nic nevyhazovali. To samé i s nákupem. Nakoupíme si to, co se nám doma nezkazí. Elektrika je hodně drahá. Nenechávejte rozsvíceno v místnosti, ve které nejste, nenechávejte v zásuvce nabíječku, když si nic nenabíjíte, ubíráte tím hodně energie. Asi nejvíce plýtváme jídlem ve školní jídelně.
Odpad musíme třídit tak, že do žluté popelnice patří plast, do zelené barevné sklo, do modré papír a do bílé se dává průhledné sklo.
Zachráníme planetu tím, že všechno, co se má dodržovat, tak dodržíme.
3. Místo – Ján Gál
Naši planetu bychom měli všichni chránit. Je to jediná planeta, na které je život, takže o ni musíme pečovat. U nás doma hodně šetříme vodou, jídlem i elektřinou. Vždy, když si napustím skleničku vody nebo šťávy a nevypiju ji, tak to tam může ležet i třeba celý den, ale nevyliju to a dopiju si to večer. Ve škole používám většinou koš na papíry a to, když si něco vystřihnu. Třídím odpad tak, jak se má. Papír do modrého, barevné sklo do zeleného a plast do žlutého.
Naše planeta je hodně důležitá pro nás všechny. Musíme se k ní chovat hezky

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout