ZŠ Chlum u Třeboně

Aktivní škola

Aktivní škola“ aneb schopnost improvizace
Nikdo není dokonalý, a tak pokud se stane, že současně několik kantorů pochopí chybně pokyn svého nadřízeného, může z toho vzniknout i celkem zábavná akce.
Schopností každého učitele totiž musí být umění improvizovat, tedy okamžitě reagovat na vzniklou situaci a pracovat s cílovou skupinou dětí, které má momentálně k dispozici. A tak se stalo, že ve čtvrtek 5. října vznikly z tělesné výchovy dívek 8. třídy 2 hodiny zábavného sportovního odpoledne, kterého se zúčastnily děti několika tříd napříč celou školou.
Na náměstí se sportovního klání zúčastnily děti 8., 7. a 6. třídy a v jejich snažení je podporovali fanoušci z řad zbytku 6. třídy a 3. třída.
Asi největším překvapením byl fakt, že se pohybových soutěží zúčastnili nejen ti přizvaní, ale i ti, kteří již měli konec vyučování a prostě jen tak šli kolem ze školy domů. Poté, co zaregistrovali nečekané shromáždění „sportovců“ na náměstí, instinktivně odhazovali aktovky a kola a přidávali se k ostatním. Nikdo z nich nesoutěžil pro žádnou odměnu, ale z části jen pro ten pocit výhry…… ne pro pocit výhry své, ale celého svého družstva a z části jen pro potřebu uvolnit se fyzickou aktivitou po prosezeném školním dni. Díky všem zúčastněným.
Mgr. Jaroslav Dvořáček

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout