Rozsvícení vánočního stromu 2023

Toho sobotního dopoledne jsme stály s paní starostkou uprostřed náměstí, na kterém leželo půl metru sněhu, a nedokázaly jsme si představit, že tu má za několik málo hodin v té chumelenici proběhnout Rozsvícení vánočního stromu. Ve tři hodiny odpoledne však bylo vše nachystané, což by bez pomoci pana Biňovce a technických služeb v žádném případě nešlo. S ohledem na počasí jsme přistoupili k rozdělení jarmarku, kdy polovina byla venku a druhá polovina v Domečku. První a druhá třída prodávaly své krásné keramické výrobky, třetí třída se na jarmarku pochlubila pěknými vánočními dekoracemi z vlastní dílny, čtvrtá třída oslnila nakupující nádhernými anděly vyrobenými z vyřazených knih, pátá třída nabízela před školou palačinky a nápadité stromečky z palet. Šesťáci prodávali vánoční balení čajů a vánoční dekorace, sedmá třída ukázala své umění aranžování vánočních svícnů, osmá třída nabízela horké kakao a devítka kromě úžasných dřevěných andělů prodávala párky v rohlíku. Kromě všech devíti tříd se jarmarku zúčastnila i školní družina, která letos překvapila ručně pletenými šálami, a nesměl chybět stánek s 3D ozdobami, vykrajovátky a vánočním vydáním školního časopisu Mrholení. Třešničkou na dortu celého jarmarku pak bylo cukroví, které napekla školní jídelna. Kromě jarmarku probíhal program i na pódiu. Vystoupila mateřská škola, přípravný pěvecký sbor ZŠ Jetelíček, pěvecký sbor ZŠ Čtyřlístek a kapela Antikvartet Dušana Vančury. Celým odpolednem nás provedla paní starostka Jitka Bednářová se svou dcerou Emmou a akci ukončilo rozsvícení vánočního stromu, kterému dodala vánoční kouzlo vrstva sněhu, jež se pod světýlky roztřpytila do všech stran.

Děkuji všem, kteří se jarmarku zúčastnili, ať už jako pořadatelé, prodávající, vyrábějící či návštěvníci. Bylo to skutečně vydařené odpoledne, během kterého i navzdory přívalům sněhu a nezvyklému mrazu ovládla Chlum u Třeboně milá a přátelská nálada. Vánoční nálada.