Finanční gramotnost

Finanční vzdělávání ve 2. a 4. třídě ZŠ
Ve spolupráci s Českou spořitelnou se 13. prosince 2023 uskutečnil program finančního vzdělávání pro žáky ZŠ. Programem Abeceda peněz nás provázela zástupkyně ČS paní Šímová, která hravou formou nechávala žáky nahlédnout do světa finanční gramotnosti. Program pomáhá dětem orientovat se ve světě peněz. Řešili jsme otázky: „Co jsou peníze a banky? Co znamená hospodaření domácnosti? Co zahrnujeme mezi příjmy a výdaje domácnosti? Jak se dělá domácí rozpočet?“ Žáci si v několika hodinách mohou prakticky vyzkoušet souvislosti s finančními aktivitami a naučit se dobře rozhodovat, což je důležité do jejich budoucího života. Této dovednosti je třeba se učit již od mala. Paní Šímové moc děkujeme za velmi pěkný program, který nás poutavě seznámil se světem financí.
Novotná a Čuháková