ZŠ Chlum u Třeboně

J. J. Ryba - Česká mše vánoční v Třeboni

J. J. RYBA – ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ V TŘEBONI
Jak už to bývá, každý pěvecký sbor zažívá v době adventu poněkud náročné období v podobě mnoha vánočních vystoupení při různých příležitostech. Ani u našeho sboru tomu není jinak. Kromě našich samostatných sborových akcí jsme byli v úterý 19.prosince součástí velké akce, kdy jsme se v Třeboni sešli s naším spřáteleným sborem Skřivánek ze Zlivi, abychom společně zazpívali pásmo koled se Symfonickým lázeňským orchestrem Třeboň.
V počtu bezmála 40 dětí, za doprovodu symfonického lázeňského orchestru, to vše pod taktovkou pana dirigenta Josefa Zaplatílka, se podařilo ve společenském sále lázní Aurora vytvořit nádhernou předvánoční atmosféru, která pak byla umocněna Českou mší vánoční od Jana Jakoba Ryby, kterou zazpíval pěvecký sbor Canzona (sbormistr Patra Nová) a sólisté Zuzana Kavalík Zaimlová, Tereza Chvalkovská, Pavel Chrášťanský a Viktor Toms.
Na závěr zazněla koleda Narodil se Kristus Pán v interpretaci všech přítomných sborů a sólistů, samozřejmě za doprovodu symfonického lázeňského orchestru.
Závěrem bych jen chtěla dodat, že jsem byla po koncertě oslovena několika lázeňskými hosty, kteří se těchto akcí pravidelně účastní a bylo mi sděleno, že to bylo poprvé, kdy za existenci Třeboňského lázeňského orchestru při „děkovačce“ celé publikum stálo!
Co víc si přát?
P.S Holky moje, na Vaše vyznání po koncertě nikdy nezapomenu.!
J. Kvitská

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout