ZŠ Chlum u Třeboně

Návštěva knihovny

Žáci 4. ročníku se zapojují do akce Březen - Měsíc knihy v místní knihovně

Ve středu 6. března 2024 se žáci 4. ročníku naší školy sešli v místní knihovně, aby se zapojili do akce "Březen - Měsíc knihy". Tato akce, která slaví lásku k čtení a literatuře, poskytla našim žákům nezapomenutelnou zkušenost, ale také příležitost objevit nové příběhy a autory.

Žáci byli rozděleni do malých skupin a každá skupina dostala za úkol najít určitou knihu v knihovně. Jejich úkolem bylo zjistit jméno autora, název knihy, jméno ilustrátora a rok vydání. Dále měli přečíst krátký úryvek z knihy, aby mohli zjistit hlavní postavy, stručný obsah přečteného, místo a dobu, kdy se příběh odehrává, a zda byl podle této knihy natočen film.

Žáci se s velkým nadšením ponořili do svých úkolů a prozkoumávali knihovní regály, aby našli svoje vybrané knihy. Po úspěšném průzkumu se každá skupina sešla se svými spolužáky a představila jim vybranou knihu. Žáci sdíleli své poznatky o knize, vyprávěli o hlavních postavách, stručně popisovali obsah a rozebírali, zda byli příběhy natolik zajímavé, aby byly zfilmovány. Bylo fascinující vidět, jak žáci sdíleli své osobní dojmy a názory na knihy, které objevili.

Velké poděkování patří paní Rakové, knihovnici naší místní knihovny, která tuto akci s velkým úsilím a nadšením připravila. Její práce a podpora umožnily našim žákům nezapomenutelný zážitek plný literárních objevů a inspirace k dalšímu čtení.

Těšíme se na další společné akce a příležitosti, které nám knihovna nabídne v budoucnosti.

Mgr. Jana Novotná

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout