Jihočeský zvonek 2024 - Školní kolo

JIHOČESKÝ ZVONEK 2024 – ŠKOLNÍ KOLO
19. března 2024 proběhlo školní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek.
Každým rokem se této soutěže účastní více a více zpěváků. Letos jsme měli obsazené všechny kategorie napříč celou školou a věřte, že bylo co poslouchat. Všichni udělali maximum proto, aby jejich výkony byly co nejlepší. Samozřejmě, že i tréma zahrála svou roli, ale i to je v pořádku a i to k takovým soutěžím patří.
Do poroty usedli odborníci vskutku na slovo vzatí. Byli jimi: MgA. Josef Zaplatílek – dirigent, učitel hry na klavír a sbormistr, Zuzana vančurová – zpěvačka Antikvartetu Dušana Vančury a Jiří Mašek – zpěvák a baskytarista Antikvartetu Dušana Vančury.
Porota měla v mnoha ohledech velmi těžkou práci. V několika případech se museli rozhodovat mezi opravdu těsnými nebo dokonce stejnými počty bodů u několika vystoupení.
Pokud mohu zmínit závěrečné hodnocení celé poroty, která v tomto složení zasedala i v loňském roce a tedy mohla zcela zodpovědně posoudit kvality……vzestup, či pokles úrovně, pak mi dovolte, abych vyjádřila velkou pochvalu všem zúčastněným, neboť poroto se shodla na tom, že výkony soutěžících se vyrovnávají dlouholeté a usilovné práci mnoha zkušenějších zpěváků a zpěvaček a že jejich úsilí má opravdu smysl a je vidno, že se zpěvu věnují s láskou a opravdu se chtějí v tomto oboru posouvat dále a zdokonalovat.
Hodnocení poroty bylo pro všechny více než povzbudivé a motivující a já jim za jejich slova mnohokrát děkuji!
Celá soutěž proběhla bez nejmenšího problému a zádrhelu, vše bylo tak, jak má být a všechny děti si odnesly patřičné ocenění. Poprvé se stalo, že nebylo uděleno ani jedno čestné uznání a všichni byli oceněni bronzovým, stříbrným nebo zlatým pásmem. Všem soutěžícím moc gratuluji.
Zmíním jen ty, kteří postupují do okresního kola v Jindřichově Hradci, které se bude konat 24. dubna 2024.
1. Ester Šalapková - sólo
2. Kristýna Kvitská – sólo
3. Vendula Dlouhá – sólo
4. Kristýna Kvitská, Gabriela Plánková – DUO
5. Vendula Dlouhá, Kristýna Kvitská, Ester Šalapková – TRI
Absolutním vítězem školního kola Jihočeského zvonku pro rok 2024 se stala Kristýna Kvitská.