ZŠ Chlum u Třeboně

Dokud se zpívá...

Dokud se zpívá, ještě se neumřelo…

…zpívá Jaromír Nohavica v jedné ze svých krásných písniček.

A proto začínáme, vlastně už jsme začali, v Chlumu u Třeboně znovu zpívat!

V úterý 20. září 2022 zahájil svou činnost pěvecký sbor základní školy v Chlumu u Třeboně pod vedením Jany Kvitské v počtu 11 žákyň naší školy od 4. do 8. třídy.

„V minulých letech jsem ve svém dřívějším zaměstnání v roce 2004 zakládala pěvecký sbor Skřivánek původně se 6 členy. Během 3 let se sbor rozrostl na téměř 60 zpěvaček a zpěváků, což vedlo k rozdělení sboru na přípravné oddělení a hlavní sbor. Mimo svou práci učitelky jsem se sboru věnovala po dobu 12 let. Postupem času jsme se vypracovali na úroveň, kdy jsme se účastnili celonárodních soutěží a přiváželi z nich přední příčky. Během školního roku jsme organizovali mnoho vystoupení a 2 soustředění – vánoční a jarní, kde se mimo intenzivní přípravy repertoáru zažilo vždy mnoho legrace.

V tomto duchu bych chtěla pracovat i zde, v Chlumu u Třeboně. Chtěla bych moc poděkovat všem členkám, které se mnou stojí na počátku nově vznikajícího sboru, protože bez nich by to nešlo, za skvělou atmosféru na zkouškách a za obrovskou snahu, kterou všichni projevují.

Je před námi dlouhá a náročná cesta. Jsme na začátku. Věřím však, že za podpory vedení školy, rodičů a sponzorů se nám bude dařit nejen reprezentovat naši školu, ale že všichni budeme mít radost z výsledků našeho úsilí a dokážeme rozdávat svým zpěvem energii a dobrou náladu všem, kteří si nás někdy někam přijdou poslechnout.“

 

Jana Kvitská

Patička webu

 

ADRESA

 

Základní škola Chlum u Třeboně
okres Jindřichův Hradec

Náměstí 232
378 04 Chlum u Třeboně

 

IČ: 70986631

 

mapa - jak k nám

 

KONTAKTY

 

Ředitelka školy: Mgr. Patricie Vondrková
tel: 389 771 377

 

Školní družina

tel.: 775 166 638

 

Budova 1. a 2. třídy

tel.: 722 290 469

 

ostatní kontakty

 

DŮLEŽITÉ ODKAZY

 

 

 

Vzájemným učením - cool pedagog 21. století (CZ.1.07/1.3.00/51.0007)

 

 

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout