Rozsvícení vánočního stromu

VÁNOČNÍ JARMARK V CHLUMU U TŘEBONĚ

„Stojím tu na náměstí mezi lidma. Od pusy jde mi kouř, jak je mi zima. Stojím a zpívám……“

…….ale to už jsme vlastně na konci.

Začalo to již ve čtvrtek 24. listopadu v naší škole vánočními dílnami. Všichni učitelé společně se svými třídami usilovně celý den pracovali na výrobě vánočních dekorací, které se pak staly hlavním prodejním artiklem sobotního vánočního jarmarku. Všichni věnovali své práci na vánočních výrobcích maximální úsilí a všem za to patří veliký dík! O tom, že se dílo skutečně podařilo, jsme se mohli přesvědčit v den samotného konání Vánočního jarmarku, tedy v sobotu 26. listopadu 2022. Vánočně nazdobené a osvětlené stánky, ve kterých se do role trhovců naprosto suverénně vžili nejen žáci všech tříd naší školy, ale též školní družina. Příležitost k setkání využila většina rodičů a jiných rodinných příslušníků dětí naší školy, lze tedy napsat, že náměstí doslova  takříkajíc „praskalo ve švech“. Vánoční trh disponoval nejen výrobky dětí, ale též stánkem s párky v rohlíku, který obsadila 9. třída, neboť měli pocit, že umějí do rohlíků dělat nejhezčí díry…….a v neposlední řadě nelze zapomenout na stánek s novinkou naší školy a to je školní časopis „Mrholení“, jehož první výtisk se na jarmarku objevil a byl téměř okamžitě rozebrán! Nebylo by žádného adventního trhu bez vánočního punče a občerstvení! Ani v Chlumu u Třeboně tomu nebylo jinak a postaraly se o vše naše „dobré víly“ ze školní kuchyně, které vyrobily celou řadu lákavých a voňavých sladkostí a připravily vánoční punč, za což jim patří vřelé díky všech zúčastněných. Celým odpolednem všechny přítomné provázel kulturní program, který se odehrával na připraveném pódiu. A i tento byl celý vánočně vyladěný. K radosti našich nejmenších a jejich rodičů vystoupila Mateřská školka, kterou pak na pódiu se svým programem vystřídali Rybníkáři s Cestou do Betléma. Celou akci uzavíral Dětský pěvecký sbor základní školy pásmem vánočních písní a koled. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na organizaci, tedy nejen dětem, učitelům, ale i vedení obce a vůbec, všem dobrým lidem, kteří přispěli třeba jen tím, že se přišli podívat a odnesli si trochu předvánoční atmosféry do svých domovů.  A jak nazvat setkání všech žáků, učitelů i ostatních zaměstnanců naší školy na společném pódiu při zpěvu  písně od Marka Ztraceného? Zlatým hřebem jarmarku? Vlastně, proč ne! „Snad se strom zas rozsvítí“…… a skvělá věc se podařila…..rozsvítil se! „Tři, dva, jedna…..teď!“ Někdy prostě STAČÍ VĚŘIT!

Mgr. Jana Kvitská